Změnit jazyk CZ EN

Obchodní podmínky VARIANT plus, spol. s r.o.

Komplexní řešení elektronických systémů budov

Obchodní podmínky VARIANT plus, spol. s r.o.


Objednávky zboží

centrála v Třebíči: osobně, telefonem, faxem, e-mailem, přes e-shop
pobočka v Praze: osobně, telefonicky, faxem, e-mailem, přes e-shop

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Výdej, zasílání zboží a dodací lhůty
Zákazník si může osobně vyzvednout zboží na centrále v Třebíči i na pobočce v Praze. Pobočka Praha slouží pouze pro osobní odběry, veškeré zasilatelské služby a expedici zboží provádí centrála Třebíč. Objednávky přijaté do 14:00 hodin jsou odesílány ještě týž den. Objednávky přijaté po této hodině expedujeme druhý den dopoledne nebo dle přání zákazníka. Pokud zákazník v průběhu dne objedná podruhé další zboží, bude vystavena další faktura a zajištěna samostatná expedice.

Zboží je zasíláno po dohodě se zákazníkem formou:
Balík Do ruky - Česká pošta, balíky do 30kg. Dodávka na adresu provozovny zákazníka do 24hod. V případě nezastižení zákazníka na adrese doručení je balík uložen na nejbližší poště.
GEIS - převoz zásilek do 50kg (dodávka na místo určení do 24hod, např. stavba atd.) a převoz nadměrných zásilek nad 50kg nebo nad 3m při součtu tří stran balíku (dodávka na místo určení do 48hod). Dopravné a balné u nadměrných zásilek je účtováno vždy a to dle aktuálního ceníku firmy VARIANT plus, spol. s r.o.

Dopravné u objednávek nad 10.000,-Kč bez DPH neúčtujeme, s výjimkou přepravy nadměrných zásilek Geis a FOFR. U objednávek menšího rozsahu účtujeme dopravné a balné dle reálných tarifů dopravců. Každá zásilka je vybavena podrobnou technickou a obchodní dokumentací.

Platební podmínky
Zboží je dodáváno na fakturu s úhradou převodním příkazem nebo na dobírku. Na fakturu s převodním příkazem je zboží prodáváno pouze stálým obchodním partnerům s dobrou platební kázní a uzavřenou obchodní smlouvou (u stávajících stálých partnerů smlouva není podmínkou). U nových klientů je možnost uzavření obchodní smlouvy a zboží odebírat na fakturu do výše kreditu stanoveného ve smlouvě. Splatnost faktur je standardně 14 dnů, po vzájemné dohodě i delší. Při nedodržení splatnosti závazků je klient telefonicky i písemně upozorněn. Při opakované špatné platební morálce je klientovi odebrána možnost nákupu zboží formou úhrady převodním příkazem.

Ceny
Společnost VARIANT plus vydává doporučený koncový ceník. Při pravidelných odběrech zboží a dobré platební kázni zákazníka nabízíme obchodní zvýhodnění (poskytnutí slevy z koncového ceníku, prodloužení splatnosti faktur apod.).

Slevy z koncového ceníku jsou poskytovány na základě:
•    pravidelných odběrů, u kterých je dosažena stanovená výše měsíčních, popřípadě ročních objemů
•    při jednorázovém vyšším odběru, dle konkrétní poptávky
•    dle individuálních podmínek

Záruční podmínky
Prodávající odpovídá za případné vady výrobků 24 měsíců od jeho prodeje. Po dobu záruky má odběratel právo na bezplatné odstranění vad a prodloužení záruky o dobu, po kterou byl vadný výrobek reklamován. Maximální doba reklamace je stanovena na 30 dní, naše společnost řeší reklamace standardně za cca 1 týden. Záruční doba zboží začíná dnem převzetí výrobku s platným daňovým dokladem nebo vyexpedováním ze skladu s potvrzeným dodacím listem.
Zákazník je povinen bez zbytečných odkladů informovat dodavatele o případné závadě výrobku, na který se vztahuje záruka. Reklamované zboží je možno předat i na pobočce v Praze a to vždy s popisem reklamované závady. V případě, že bude zjištěna jiná závada nebo se na závadu nevztahuje záruka, budou zákazníkovi účtovány náklady na přepravu a náklady na opravu. Záruka se nevztahuje na závady způsobené zaplavením, bleskem, poškozením při přepravě, mechanickým poškozením, neodbornou obsluhou či instalací, neodborným zásahem do elektrické nebo mechanické části zařízení a přepětím. Jako záruční list je považována faktura za odebrané zboží.

Školení a semináře
V průběhu roku organizujeme dle zájmu klientů a v souvislosti se zaváděním novinek v sortimentu bezplatná školení u oborů EZS, CCTV, EVS. Ta se konají v Praze, Olomouci a v Třebíči a jsou vždy věnována určitému oboru (viz. EZS, SKS, CCTV, EVS, EPS).  Na setkání se dozvíte veškeré technické a obchodní informace včetně podrobného programování a nastavování. Každý účastník obdrží kompletní dokumentaci v českém jazyce a certifikát o absolvování školení. Po dohodě s technickým oddělením nabízíme i možnost individuálního placeného zaškolení dle potřeb a požadavků zákazníka. Podmínky jsou v tomto případě stanoveny na základě ceníku služeb a vzájemné dohody. Přihlásit se na tyto pravidelné semináře můžete přes www stránky – v sekci „seminář“, případně na technickém oddělení, kde Vám poskytneme i veškeré další informace.

Registrace nových zákazníků a zasílání novinek
Naše společnost informuje o všech zaváděných novinkách v sortimentu a změnách formou informačních bulletinů – „VARIANT Info“. Tyto bulletiny najdete na našich internetových stránkách a zároveň je rozesíláme, včetně aktuálních ceníků, všem našim registrovaným klientům. VARIANT Info zasíláme formou e-mailu. Máte-li zájem se zaregistrovat a dostávat aktuálně tyto informace, zaregistrujte se u nás na www.variant.cz nebo telefonicky na oddělení zákaznických služeb v Třebíči. VARIANT plus spol. s r. o. si vyhrazuje právo odmítnout nebo zrušit registraci do systému z důvodu odlišného oboru podnikání zákazníka, poškozování dobrého jména dodavatele nebo jeho produktů, neprofesionální nebo neetický přístup ke svým zákazníkům.

Vrácení nového zakoupeného a nepoužitého zboží
Při zcela ojedinělých případech je umožněno klientovi vrátit zakoupené zboží zpět za uvedených časových podmínek:
•    do 30 dní je možné vrátit zboží v plné ceně
•    nad 30 dní od nákupu bude klientovi odečteno 5% z původní ceny
•    nad 60 dní od nákupu bude klientovi odečteno 10% z původní ceny
•    nad 90 dní od nákupu bude klientovi odečteno 20% z původní ceny
•    nad 120 dní a do 180 dní (hranice pro vrácení zboží) se srážkou 40% z původní prodejní ceny
Podmínky vrácení:
•    zboží musí být vráceno kompletní a v původním stavu, včetně originálních obalů
•    zboží ani obal nesmějí být jakkoliv poškozeny
•    zboží nesmí jevit známky opotřebení a používání
•    v případě vrácení CD s uživatelským software NEWARE, nesmí být obal otevřen a porušena pečetící nálepka

Místem pro uplatnění vrácení zboží je sídlo firmy v Třebíči nebo pobočka firmy v Praze. Po fyzickém obdržení a kontrole zboží bude vystaven kupujícímu opravný daňový doklad. Při nedodržení termínu 30 dnů na vrácení zboží, bude z opravného daňového dokladu odečtena procentuální srážka z původní ceny, dle výše uvedených časových podmínek.

Opravný daňový doklad (dříve dobropis)
Za vystavení Opravného daňového dokladu (v případě, že se nevystavuje zaviněním chyby naší společnosti) účtujeme administrativní poplatek ve výši 100,- Kč.

Zapůjčení zboží za obchodním účelem (za účelem prezentace, odzkoušení atd….)
Zápůjčka zboží je možná pouze u firem patřícím k stálým obchodním partnerům a u firem, které s námi uzavřeli obchodní smlouvu a mají uhrazené faktury po splatnosti.
•    zápůjčka zboží se neposkytuje klientům se špatnou platební morálkou
•    zápůjčka se vystavuje na omezenou dobu 14 dní, není-li předem smluveno jinak
•    pokud klient nevrátí zapůjčené zboží ve stanoveném termínu a nezažádá o prodloužení zápůjčky, bude klientovi 
     zapůjčené zboží automaticky vyfakturováno
•    maximální doba včetně prodloužení zápůjčky je stanovena na 30 dní od převzetí zboží do zápůjčky
•    zboží ani obal nesmějí být jakkoliv poškozeny
•    zboží nesmí jevit známky opotřebení a používání
•    v případě poškození zapůjčeného zboží nebo nedodržení uvedených podmínek bude zboží klientovi vyfakturováno 
      a zasláno zpět

Technické poradenství
Při využívání technické HOT-LINE dodržujte, prosíme, následující postup, který upřesňuje její využití a časovou dostupnost.
Během pracovní doby (časy poradenství jednotlivých oborů jsou zveřejněny na www.variant.cz v oddíle Podpora – HOT-LINE)
Během pracovní doby je technická podpora k dispozici na pevné lince jednotlivých oddělení. Na technické podpoře lze konzultovat jakékoliv problémy nebo nejasnosti, jež jsou spojeny s produkty dodávanými firmou VARIANT plus. Během pracovní doby mají naši zaměstnanci k dispozici ucelenou dokumentaci nebo odpovídající SW včetně kompletního zázemí našeho technického oddělení a jsou proto schopni nabídnout plnou technickou podporu.
Po pracovní době od 16:30 do 18:00 a ve dnech pracovního klidu od 9:00 do 18:00 (platí pouze pro obor EZS)
Mimo pracovní dobu jsou dva pracovníci technického oddělení EZS pověřeni obsluhou mobilních telefonů určených pro HOT-LINE 777 557 702 a 777 557 704. I přes to, že se snažíme udržovat HOT-LINE neustále dostupnou a aktivní, je možné, že v některých případech je pracovník mimo dosah nebo že není možné telefon vyřídit. V takovém případě prosíme o využití druhého telefonního čísla nebo o zavolání s určitým časovým odstupem. HOT-LINE mimo pracovní dobu slouží pouze pro řešení akutních případů, které řeší instalační firmy přímo na objektu při instalaci. Vzhledem k situaci se nepředpokládá, že pracovník na HOT-LINE je vybaven manuály nebo odpovídající dokumentací, tuto dokumentaci musí vlastnit volající. Telefonická podpora EZS mimo pracovní dobu je zaměřena na konzultace ohledně konkrétních akutních problémů za předpokladu, že volající se v problematice orientuje a je obeznámen se zařízením v rozsahu instalačního manuálu.
Komu je technická podpora určena?
Technickou podporu poskytujeme pouze klientům společnosti VARIANT plus v rámci našich nadstandardních služeb a vztahuje se pouze na zařízení pocházející od naší firmy. Ústředny jsou značené nálepkou s identifikačním číslem a v okamžiku technického poradenství po telefonu může náš technik požadovat údaje uvedené na nálepce. Pro lehčí čitelnost je nálepka umístěna na straně součástek a je tedy snadno čitelná i z nainstalované ústředny. Věříme, že toto autorizované poradenství Vám nepřinese komplikace a nám ušetří čas, který budeme moci lépe věnovat našim zákazníkům.

Servisní podmínky (reklamace, záruční a nezáruční opravy)
Nabízíme kvalitní a rychlý záruční i pozáruční servis. Ceny pozáručních oprav jsou účtovány dle rozsahu závady ve velice „rozumných mezích“ – viz aktuální ceník a další text. U vyšších částek kontaktujeme klienta předem k odsouhlasení ceny opravy. Opravy vyřizujeme zpravidla do cca 1 týdne. Po servisu prochází každý opravovaný výrobek testem základních funkcí a na opravu poskytujeme záruku 6 měsíců.
Každá zásilka zaslaná na servis do firmy VARIANT plus musí obsahovat průvodní dopis, s následujícími údaji:
•    adresu odesilatele, na kterou má být zařízení zpět doručeno
•    osobu, která věc vyřizuje + kontaktní telefon
•    popis závady, kvůli které je zařízení zasláno
V případě, že průvodní dopis nebude přiložen nebo nebude-li obsahovat uvedené informace, je fakturován režijní poplatek 99,- Kč za dohledání potřebných informací.
Záruční oprava:
Jedná se o zboží, které je v záruční době. Oprava ani doprava se nefakturuje.
Pozáruční oprava:
Jedná se o zboží, které je po záruční době, zboží, které nebylo zakoupeno u VARIANT plus nebo zboží, u něhož je nalezena závada, na kterou se záruka nevztahuje. Ceny u nezáručních oprav naleznete v aktuálním ceníku. Pokud by cena opravy přesáhla 50% ceny nového zboží ze základního ceníku, je další postup konzultován s firmou, která zařízení na opravu zaslala. Na ceny oprav se vztahuje systém individuálních slev platný při nákupu zboží. K ceně opravy bude fakturováno poštovné a balné dle standardní výše.

Test funkčnosti:
Jedná se o zboží, na které se nevztahuje záruka a je zaslané na opravu. Není-li u výrobku nalezena žádná závada a neproběhla oprava, je za závěrečný test funkčnosti fakturována částka dle aktuálního ceníku + poštovné a balné.

Zápůjčka výrobku předem v rámci servisu
Pro urychlení servisu na objektu poskytujeme našim stálým klientům zařízení na zápůjčku předem. Zápůjčka předem je poskytnuta pouze na zboží zakoupené u fy VARIANT plus a firmám, které s námi mají podepsanou obchodní smlouvu a mají dobrou platební morálkou. Zboží je odesláno zpravidla ještě v den nahlášení závady. Vzhledem k tomu, že zápůjčka předem je poskytnuta pouze na základě telefonické dohody bez možnosti objektivního zjištění závady, je pro zápůjčku předem používáno opravené, otestované a plně funkční zařízení s nezměněnou záruční dobou. Po telefonické objednávce, kdy je uvedena firma, osoba, která zápůjčku objednala a mobilní telefon, je zasláno zařízení stejného typu nebo typový nástupce. Po výměně klient vrací původní zboží se závadou. Jedná-li se o pozáruční opravu, bude dodatečně fakturována.

Zboží je zapůjčeno za těchto podmínek:
•    zápůjčka výrobku v rámci servisu je poskytnuta standardně na dobu max. 20-ti dnů
•    doba se počítá ode dne odeslání z naší společnosti do doby doručení vadného zboží do firmy VARIANT plus                

Není-li do 20ti dnů zařízení vráceno, je firma telefonicky upozorněna (v případě nezastižení je zasláno upozornění formou SMS). Pokud není zařízení vráceno ani do dalších 10-ti dnů od upozornění, automaticky bude vystavena faktura odpovídající stáří zaslaného zboží a individuální slevě klienta + poštovné a balné.

Převzetím zboží souhlasí zákazník s obchodními podmínkami společnosti VARIANT plus, spol. s r.o.

Pozvánky


Naši hlavní partneři

  • Paradox
  • Detectomat